Onderzoek naar aardwarmte in Ede

Categorieën

  • Gemeente en regio

Aan de Zuiderkade in Ede wordt binnenkort een onderzoek gedaan naar aardwarmte. Dit onderzoek helpt om te weten of we in de toekomst warmte uit de aarde kunnen gebruiken in deze regio. Het onderzoek is belangrijk voor Ede, maar ook voor de provincies Gelderland, Utrecht en delen van Noord-Holland.

SCAN, het bedrijf dat dit onderzoek uitvoert, gaat een gat boren in de grond om te kijken welke aardlagen er zijn. Die lagen lopen vaak heel ver door. Dus 1 boring op een slimme plek geeft informatie over een veel groter gebied. Zoals de provincie Gelderland, Utrecht en het zuidelijke deel van Noord-Holland. 

Duurzame energie

Met dit onderzoek krijgen we meer informatie over aardwarmte in onze regio. Aardwarmte is duurzame energie en kan ons helpen minder gas te gebruiken.

Planning

  • Half december: de eerste voorbereidingen beginnen. Er wordt een pad aangelegd en rijplaten neergelegd. In week 2 en 3 wordt de verbuizing (conductor) geplaatst.
  • Eind februari: de echte boring begint. Dit duurt ongeveer 5 weken en gaat tot een diepte van 1,3 kilometer.
  • Mei: het terrein wordt netjes hersteld en teruggebracht naar hoe het was.